JA slide show

ضرورت ورزش برای بیماران هموفیلی

Home ضرورت ورزش برای بیماران هموفیلی

ضرورت ورزش برای بیماران هموفیلی

ضرورت ورزش برای بیماران هموفیلی هموفیلی یک بیماری ارثی است که در آن فرد به علت کمبود و یا نبود یکی از فاکتور های انعقادی خون ، دچار مشکلات خونریزی به صورت طولانی می شود . بنابراین برای درمان این بیماری باید فاکتور انعقادی مورد نیاز در اختیار بدن قرار بگیرد.

ورزش برای کودکان هموفیلی واجب است. آنان را به انجام ورزش های بی خطر مانند شنا ، دوچرخه سواری ، راهپیمایی و پیاده روی ، ماهیگیری تشویق کنید این نوع ورزش ها ماهیچه ها را قوی می کند و ماهیچه های قوی قادرند از مفاصل محافظت کنند. و انجام ورزش هایی که درآنها امکان تماس و وارد شدن ضربه زیاد است مانند فوتبال ، بسکتبال و ....توصیه نمی شود. 

 

چگونه هموفیلی تشخیص داده می شود؟

علاوه بر شرح حال طبی کامل و معاینه فیزیکی پزشک شما ممکن است تعدادی از آزمایش های خونی نظیر سطح فاکتورهای انعقادی، شمارش کامل سلول های خونی، ارزیابی زمان خونریزی و تست DNA را در خواست نماید.

اثرات هموفیلی چیست؟

شایعترین علت ناتوانی ناشی از هموفیلی بیماریهای مفصلی مزمن یا آرتروپاتی ها هستند. بیماریهای مفصلی مزمن به علت خونریزی غیرقابل کنترل به درون مفاصل ایجاد می گردند. خونریزی شدید داخلی و خارجی از دیگر مشکلات مربوط به این بیماری می باشد.

شماره حساب سیبای کانون هموفیلی استان اصفهان0103042294002

شماره کارت کانون هموفیلی استان اصفهان 6037991199525324

بانک ملی ایران شعبه سپاهان واقع در پل فلزی به نام کانون هموفیلی استان اصفهان جهت دریافت هرگونه مساعدت اعلام می گردد

آدرس کانون هموفیلی استان اصفهان

اصفهان خیابان مطهری مقابل بیمارستان سید الشهدا جنب پل عابرپیاده بن بست ناهید پ196
ایمیل: info@hemophilia.ir
تلفن: 03132354343-03132350212
شماره موبایل: داخلی 2238